אינשטיין 26, חיפה | טלפון: 04-8363374  | פקס: 057-7975262 |  אימייל:  [email protected]

המלצות בוגרים

ד"ר גבי בן עמי, מרצה לאנגלית המרכז הקדם אקדמי מכללת ספיר

בעיני, הייחוד של תוכנית הדוקטורט שמובילים אבישי ודני כבר יותר משני עשורים נובעת מהישענותה על שני עמודים עיקריים: רף אקדמי גבוה ורוח צוות. בדומה לתוכניות דוקטורט אחרות, הדרישות האקדמיות הן תובעניות מאד (בנוסף לצורך באנגלית טובה) ומחייבות התמסרות מלאה ללימודים. אבל בשונה ממרביתן, התוכנית שהם עיצבו, מתאפיינת בשיתוף פעולה ותמיכה הדדיים של הסטודנטים.

רוח צוות יוצאת דופן זו הנה פועל יוצא ממדיניות הניהול של אבישי ודני. כך, יחד עם הידע שרכשנו, למדנו לסגל לעצמנו, במהלך שנות הלימודים הארוכות, נורמות של הפרייה הדדית, עזרה ופתיחות שהן מפתח לעולם המחקר המודרני.

ד"ר אסתר טוב לי

כבוגרת לימודי הדוקטורט באנגליה-רסקין במחזור הראשון נהניתי מכל רגע, מהאווירה, מהלמידה, מההדרכה, מהליווי, מהמכובדות של מבחןהגמר ומהעבודה שמדוקטורט זה הוצאתי הצגה ב - 8 כנסים וכתיבת 4 מאמרים.

כמו כן כתבתי 8 ספרי קריאה לתלמידים הנשענים על דוקטורט זה.

תודה לדני ואבישי על הליווי הצמוד, התומך והאוהב.

ד"ר אסתר טוב לי,
מרצה לחינוך מיוחד והוראה מתקנת באוני' חיפה, וראש החוג לחינוך מיוחד במכללת שאנן ומכללת אורנים.

ד"ר הלל אביחי, יועץ ארגוני. מחקרי טרור אווירי

ההחלטה בדבר כניסה למסלול דוקטוראט הינה מהלך כבד-משקל. בחירת נושא המחקר, המסגרת האקדמית אשר במסגרתה מתבצע המחקר, בחירת המנחה, בניית שלד המחקר, תכנון זמן ועוד שורה ארוכה של היבטים שיש ליתן עליהם את הדעת, קובעים במידה קריטית את התוצר הסופי של עבודת המחקר אשר בסופה הינך זכאי/ת לשאת את התואר הנכבד.

החלטתי לבצע את עבודת המחקר שלי במסגרת אוניברסיטת AngliaRuskin, נבעה מהתרשמותי מתכנית הלימודים,אופן איתור המנחים, בחינה ובדיקה של הפרטים ולו הקטנים ביותר. באוניברסיטה זו מצאתי תשתית מחקרית תומכת, מסגרת אקדמית איכותית ומקצועית הפתוחה לנושאי מחקר חדשניים וייחודיים.

תהליך ארוך, מאתגר, הדורש יכולות אינטלקטואליות לא מבוטלות, הגיע לסיומו המוצלח מקץ 3.5 שנים, עת קבלת התואר דוקטור במעמד מבחןההגנה.

בגאווה, כבוד וסיפוק עצום אני חותם את התרשמותי מתכנית הדוקטוראט של אוניברסיטה  זו .

מכלול האפשרויות אשר נפתחו בפניי מעידים על איכותה של תכנית זו.

ד"ר נעמה שחר, מרצה בפקולטה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה

כבוגרת תכנית הדוקטורט של אוניברסיטת אנגליה-רסקין והמרכז ללימודי תארים גבוהים בחו"ל אני ממליצה בחום על מסלול למידה בו חוברים ביחד השקפות עולם עדכניות של למידת מבוגרים, אמינות ומחייבות של האוניברסיטה ושל הנציגות בישראל לסטודנטים שלה. לאחר סיום המחקר מינפתי את תוצאותיו כדי לבנות מודלים חדשניים בהדרכה בחוג להפרעות בתקשורת באוניברסיטת חיפה.

על הליווי, הקשר והאכפתיות אני מאד מודה לכם.

ד"ר רפי לב, ראש המרכז לפיתוח מנהיגות במשטרת ישראל לשעבר

פגשתי באוני' אנגליה רסקין תוכנית מעניינת, אתגרית, מקצועית ומובנית היטב, המדגישה את אופן החשיבה "הדוקטוראטי" כסוג של יכולת שצריך לפתח במקביל ואולי מעבר לעולם התוכן שבו מתמקדת העבודה.

אהבתי בתוכנית את אופן ההתייחסות הרציני ואישי של צוות התוכנית בליווי, הוראה ותמיכה בדרך לדוקטוראט. רצינות זו בלטה מאוד באיכות החומרים המקצועיים, בהכנה לסמינרים בהם השתתפנו ומעל לכל בתמיכה האישית הרצופה עד סיום הדוקטוראט.

עבודת הדוקטוראט שלי עסקה בנושא של אינטליגנציה רגשית והפער בין התיאוריה לפרקטיקה.באותה עת הייתי בתפקיד של ראש מחלקת מדעי ההתנהגות במשטרת ישראל ועבודה זו השתלבה באופן מקביל עם עבודתי ובעיקר בתקופה בה עסקנו בהכנה מנטאלית למשימת ההינתקות. מאז הוצגה העבודה במספר כנסים בארץ ובחו"ל ואני שוקד על פיתוחה ויישומה לכלים פרקטיים בתחומי הייעוץ והאימון האישי.

למרכז להשכלה בין לאומית מגיע קרדיט גדול על הסיוע והדחיפה במעלה הדרך, כי זה לא היה קל. תמיכתם האישית והליווי שהם נתנו עם כל הלב, נתנה את הרגשת הביטחון שכל כך נדרשת בתהליך כזה.

 

ד"ר אבי מויאל, אל"מ ראש מחלקת כושר קרבי כושר קרבי בצה"ל לשעבר

שרתתי בצה"ל קרוב ל- 30 שנה ולפני מספר שנים החלטתי לממש את שאיפותיי ולגשת ללימודי דוקטורט במסגרת התכנית של אוניברסיטת אנגליה-רסקין והמרכז ללימודים גבוהים בחו"ל. במסגרת תכנית לימודי הדוקטורט חקרתי את השפעת הכושר הגופני על יכולת הריכוז בקרב נערים ומתבגרים בשעות השונות של היום, בוקר - לעומת אחר הצהריים.

ברצוני להביע את מלוא הערכתי לדני ואבישי על הטיפול לאורך כל השנים בהם למדתי.הליווי המקצועי והטיפול המסור שלהם סייע לי מאוד להגיע לתעודת דוקטורט.

אני רוצה לאחל לדני ואבישי שתמיד יהיה לכם הכוח לכוון, לסייע וללמד את הבאים אחריי.

 

דר' סני גורדון בר

התהליך של לימודי הדוקטורט אינו תהליך חלק יש בו עליות וירידות. לימודים אלה מרחוק הם דרשניים לאחריות אישית ולמידה עצמית, יחד עם זאת קשה מאוד לסיים תהליך זה ללא עזרה מאנשים שמחוברים למוסד המלמד והמסמיך. יש לציין שקבלתנו הכנה והרצאות לגבי תהליך זה, ידענו מה עומד לפנינו.

ברגע הראשון הכל נראה עמום ובלתי נגיש,  אח"כ נפגשתי עם מירי שחם והמשכנו את ההתכתבות במייל עד שההצעה היתה מוכנה. גם במפגש הראשון עם האוניברסיטה, מישהו היה אתנו לתרגם ולעשות את ההתאמות המתאימות. נרשמתי לפסיכולוגיה קלינית ושם במקום עברתי לחינוך ופסיכולוגיה. היו רגעים של מתח ואכזבות, של מפגש עם מרחק מהציפיות מלכתחילה, אך תמיד היו שם אוזניים וידיים לתמוך.

הליווי בארץ ובהשתלמויות בחו"ל היה מקצועי ונגיש. יהודית ומירי המקסימות, העבירו את התהליך והחומר באופן שניתן לעיכול, יחד עם זה מאתגר לעבודה אישית. האיכפתיות והליווי של כל אחד מההתחלה ועד קבלת התואר בהגנה הסופית לא יסולא בפז.

ליווי ותחזוקה זו גם מאפשרים למי שעושה את מה שצריך, לסיים את הדוקטורט בתוך 3 שנים. וזה מה שעשיתי אני ביחד עם עוד 3 חברות שיצרנו ביננו קבוצת תמיכה נוספת.

 

ד"ר מעתז דענה-בוגר אוניברסיטת UBB

עבורי הייתה זו זכות להיות חלק מתכניתו הייחודית ללימודי מחקר לדוקטורט של המרכז להשכלה הבין לאומית.

עבודת הדוקטורט שלי עסקה בנושא של (Oxidative stress and hemolytic anemia )עקה חימצונית בתאי דם במחלות המטולוגיות:

Thalassemia, paroxysmal nocturnal hemoglobinuria, Hereditary Spherocytosis and auto-immune haemolyticanemia

מחלות אלו מתאפיינות בהמוליזה קשה כתוצאה מנזק חימצוני. לצורך המחקר פיתחתי  שיטות מעבדה מתוחכמות המבוססות על   flow cytometryלשם בדיקת חומרים מחמצנים ונוגדי חימצון שונים. עבודת הדוקטורט כללה גם מחקר על הפעילות האנטי-אוקסידנטית של אריטרופויאטין, ההורמון האחראי על ויסות יצירת כדוריות הדם האדומות ותכונותיהם של כדוריות אדומות המכילות גרעין המופיעות בדם של חולי תלסמיה. תוצאות המחקרים התפרסמו בעיתונים מדעיים בין-לאומיים.

ברצוני להביע את מלוא הערכתי לאבישי ודני מהמרכז להשכלה בין לאומית על הטיפול לאורך כל השנים בהם למדתי. 

 

ד"ר יורם גלי

סיימתי חמש שנים של מסע להשלמת הדוקטורט.

היה מרגש.

מאז, אני מעכל וקולט את תקופת ה'אנטי-קליימקס'.

 רציני.

מהפעם הראשונה, במפגש שלי עם דני, שכשהצגתי בפניו את הנושא, אמר לי: "אתה חייב לצמצם את זה. תוך כדי המחקר, זה כבר יתרחב יותר" ורק מאוחר יותר יכולתי לראות איך זה קורה כחלק מתהליך המחקר.

דרך מפגשי ההדרכות השונות והמשובים בנסיעות לקלוז' או לחיפה, על-ידי מירי ויהודית.

ועד לאמירה המרגיעה של אבישי בסוף התהליך: "אני אדאג שתקבל את העותק הקשיח של הדוקטורט שטרם קיבלת".

מעבר לתואר עצמו - במחקר שמחבר שני תחומי מומחיות שלי: התנהלות צוותית וגישה ממוקדת-פתרון, התנסיתי בהבנת: מחקר מהו.

אני ער למקומות בהם הייתה אנרגיה גבוהה לפעילות, כמו גם מתי התעכבתי ונבלמתי.

המיוחד לכולכם כצוות, הוא היותכם מרחב שבו עברתי והשלמתי את התהליך.

אני שמח עליו, מוקיר ומודה לכם.

 

 

ד"ר אורית אלדר

כאשר גמלה בליבי ההחלטה להמשיך בלימודים גבוהים, שיקולי לבחירת הנתיב, הודרכו ע"י מספר פרמטרים:

ראשית, כיוון שאני עובדת, חיפשתי מסגרת שתאפשר לימודים המשתלבים עם העבודה.

שנית, שאפתי למסגרת בה יש "חברותא" המאפשרת למידה ביחד תוך שיתוף הדומה, אף כי היה ברור לי כי כל סטודנט מתמקד בתחום אחר ובפקולטה אחרת. הנחתי ולא התבדיתי, כי למידה כקבוצה, לא רק מפרה כל אחד מחברי הקבוצה, אלא משמשת גם תמיכה ומשענת בימים קשים, אותם חווה כל אחד במהלך שנות המסע לדוקטורט.

במסע שלי חוויתי, כמו כולם, לא מעט עליות ומורדות ונוכחתי עד כמה חשוב מקומה של הקבוצה. חברי לקבוצה שהפכו עם הזמן לחברים קרובים, תמכו ועטפו ואף סייעו במציאת חומר רלוונטי כאשר לא הצלחתי להשיגו בדרכים אחרות. לשמחתי, במצבים רבים, יכולתי גם אני להוות תמיכה ולסייע לסטודנטים אחרים במהלך המסע שלהם.

התמיכה של החברים לקבוצה היא חשובה מאין כמוה, אך לא פחות מכך, הליווי והנכונות לסייע וללכת לקראת, של הצוות המנהל והמלווה של המרכז להשכלה בין לאומית. כל פניה נענתה וטופלה על  ידם באופן המקצועי ביותר אך גם תוך אכפתיות, כמעט תחושה של משפחתיות.

ראיתי בעובדה שהדוקטורט נכתב באנגלית, הזדמנות גדולה לתרגל ולשפר את המיומנות שלי בשפה. במבט לאחור, זו הייתה אחת "המתנות" הגדולות ביותר שנתתי לעצמי אי פעם.

הלימודים בארץ זרה תמיד משכו אותי. שאפתי להכיר מקום אחר, תרבות שונה, מסגרת אקדמית שונה, דרך חיים, אנשים, אינטראקציות. מצאתי מקום מיוחד ומרתק וזכיתי להנחיתה של אישיות אקדמית משכמה ומעלה, עם אוריינטציה מחקרית גבוהה, שידעה לכוון ולפרגן. לעד אנצור את כל שלמדתי ממנה.

 

 

לחץ להמלצתו של ד"ר בן ציון יעקב אופיר: Letter of Recommendation for the PhD